- Lista želja
- Prijava
- 0
Košarica Vaša košarica je prazna
- Naslovnica
- povijest
- IVO PILAR 1918.-1933. - Jugoslavenske godine ideologa protujugoslavenstva
- alternativna područja
- arhitektura
- audio izdanja
- časopisi
- društvene znanosti
- ekonomija
- enciklopedije / leksikoni / priručnici
- erotika / seks
- hobistika
- humor
- knjige za djecu
- književnost
- lektira
- multimedijalna izdanja
- ostala izdanja
- poklon galerija
- politika
- pomorstvo
- popularna znanost
- povijest
- prirodne znanosti
- publicistika
- religija / mitologija
- rječnici / gramatike / strani jezici
- strane knjige
- stripovi
- tehnika / inženjerstvo / građevina
- turizam
- udžbenici
- udžbenici strukovnih škola i fakulteta
- umjetnost

IVO PILAR 1918.-1933. - Jugoslavenske godine ideologa protujugoslavenstva
O knjizi IVO PILAR 1918.-1933. - Jugoslavenske godine ideologa protujugoslavenstva
Knjiga se bavi jugoslavenskim razdobljem djelovanja Ive Pilara i nastavak je Jonjićeve knjige Ivo Pilar – pisac, političar ideolog (1898.-1918.), koju je autor objavio 2020. godine, a koja se bavi prethodnim razdobljem Pilarovog djelovanja u Austro-Ugarskoj Monarhiji. Objavom knjige Ivo Pilar 1918.-1933.: jugoslavenske godine ideologa protujugoslavenstva dobivamo zaokruženu sliku Pilarova djelovanja na razmeđi dviju epoha, u dvije države i dva kulturna kruga. Njezinom objavom omogućeno nam je pronaći stalnosti i promjene u Pilarovim stajalištima, nastale u novim političkim okolnostima. Za one koji kroz istaknute pojedince promatraju sudbinu naroda ovom je knjigom omogućeno usporediti stanje slobode hrvatskog naroda u obje od navedenih država. Takvima se nameće zaključak da sloboda prema svomu ispunjenju ne napreduje pravocrtno, nego u najmanju ruku skokovito.
Pilar nije samo jedan od najoštroumnijih analitičara povijesnih i političkih procesa na jugoistoku Europe nego i jedan od najvažnijih hrvatskih političkih ideologa prve polovine 20. stoljeća.
Djelo je namijenjeno stručnjacima iz područja društvenih i humanističkih znanosti (povjesničari, politiolozi, novinari, sociolozi), ali i ostaloj čitateljskoj publici zainteresiranoj za teme iz hrvatske povijesti prve polovine 20. stoljeća, pogotovo kada je riječ o njezinoj ideološko-političkoj sastavnici. Knjigu će moći koristiti studenti i nastavnici (politička povijest, povijest ideja).