- Lista želja
- Prijava
- 0
Košarica Vaša košarica je prazna
- Naslovnica
- društvene znanosti
- psihologija
- KOJU IGRU IGRAŠ? - Psihologija ljudskih odnosa
- alternativna područja
- arhitektura
- audio izdanja
- časopisi
- društvene znanosti
- ekonomija
- enciklopedije / leksikoni / priručnici
- erotika / seks
- hobistika
- humor
- knjige za djecu
- književnost
- lektira
- multimedijalna izdanja
- ostala izdanja
- poklon galerija
- politika
- pomorstvo
- popularna znanost
- povijest
- prirodne znanosti
- publicistika
- religija / mitologija
- rječnici / gramatike / strani jezici
- strane knjige
- stripovi
- tehnika / inženjerstvo / građevina
- turizam
- udžbenici
- udžbenici strukovnih škola i fakulteta
- umjetnost

KOJU IGRU IGRAŠ? - Psihologija ljudskih odnosa
O knjizi KOJU IGRU IGRAŠ? - Psihologija ljudskih odnosa
Koju igru igraš? klasik je iz područja psihologije, prvi put objavljen davne 1964. godine, i smatra se jednim od pedeset najvažnijih naslova iz toga područja. Knjiga je do danas prevedena na brojne svjetske jezike i prodaje se u milijunskim nakladama jer svaka nova generacija iznova otkriva vrijednost pristupa dr. Erica Bernea tumačenju međuljudskih odnosa.
Dr. Berne imao je dragocjenu moć proniknuti u ono što se uistinu zbiva tijekom naših najosnovnijih društvenih interakcija. Stalno igramo igre – životne, seksualne i bračne, igre moći sa šefovima i natjecateljske igre s prijateljima, a dr. Berne razotkriva tajne smicalice i nesvjesne manevre koji vladaju našim intimnim životima. Donosi nam jasan pregled psiholoških predstava – koje naziva igrama, a koje ljudi uvijek iznova izvode kako bi došli do olakšanja ili zadovoljstva. Opisanim igrama ilustrira opća načela transakcijske analize, a imena koja im je dao pamtljiva su i otkrivaju gotovo sve: Šutni me, Da nije bilo tebe, Samo ti želim pomoći, Neobično dobro zapažate, Drvena noga, Šeprtlja, Smotajmo ga na brzinu, Krš i lom...
Briljantna, zabavna i originalna, ova knjiga pomoći će nam da izgradimo uspješnije i kvalitetnije odnose s drugim ljudima te tako poboljšamo međusobnu komunikaciju.