Prikaži više Prikaži manje

132207

MIRKO I SEDAM PRIGOVORA

16,72 | 126,00 kn
15,05 | 113,42 kn
Najniža cijena u zadnjih 30 dana: 13,38  | 100,80 kn
dostupno
ISBN ISBN: 953-212-243-5
Uvez Uvez: tvrdi
Godina izdanja Godina izdanja: 2005

O knjizi MIRKO I SEDAM PRIGOVORA

Priča - zagonetka, prepuna prigovaranja, ogovaranja i zanovijetanja upućenih tajanstvenom junaku, zvanom Mirko. Na čitatelju je da odgonetne, zapravo, tko je i što je on. Znano nam je samo da je u velikoj nevolji i da se silno razbolio. Njegovo liječenje bilo je dugotrajno, a lijek je bio skriven u bojama i ljekovitom bilju. Previše je crnila bilo u njegovu životu, izazvanog ružnim pogledima, gorkim riječima i svim mogućim oblicima omalovažavanja i podcjenjivanja. Ali Mirko se spasio kada je ponovno vratio vjeru u sebe, u svoju vrijednost i ljepotu.

Ilustrirana priča za djecu mlađeg školskog uzrasta, ali i za odrasle, u kojoj prema riječima autorice nema tučnjava, osvojenih mjesta i zamaka, niti poraženih divova. U njoj nema borbi sa "vanjskim" , "jer se najveće bitke vode unutra, u skrivenim zakucima svačije duše" - kako Mirkove, tako i naše.


Evo, priča samo što nije započela! Priča prepuna mraka, škorpiona, meduza, a u njoj se nalazi i jedan otrovni pauk! Priča prepuna prigovaranja, ogovaranja i zanovijetanja!
Priča-zagonetka!

Ona nije jednostavna! I od Vas - ona puno traži! Ne neko bezvezno i olako čitanje napreskokce! Ne, ne! Traži da se pažljivo u nju zadubite, otkrivate tragove, zapažate detalje, kako biste i vi mogli otkriti TAJNU - tko je, ustvari, junak ove priče!

Kako ćete vidjeti u nastavku ovom junaku puno prigovaraju i jako ga ogovaraju! Upravo u tim prigovorima i ogovaranjima treba ga potražiti! Ponekad su osobine zbog kojih nas mrze ili podcjenjuju - upravo naša ili vrlina ili šansa, svojstva koja nas razlikuju od drugih i određuju kao neponovljivo, jedinstveno i dragocjeno biće.

U ovoj priči nema tučnjava, osvojenih mjesta i zamaka, poraženih divova. U ovoj priči nema borbi u "vanjskom" svijetu, jer se najveće bitke vode unutra, u skrivenim zakucima svačije duše. Tamo stanuju zablude i čudovišta, kojih se ponajprije treba riješiti naoružan lijepim danima, svjetlošću, nadom i znanjem. I, naravno, istomišljenicima, onima koji nas vole i vjeruju u nas, jednom riječju - saveznicima! Jer, iako nam se ponekad čini drugačije - saveznici su uvijek tu! Ili su prisutni ili će upravo doći!

Čitateljev je zadatak da s ljubavlju glavnog junaka dokuči i pročita! Udubi se u stranice, zapaža detalje, poput Indijanca prati tragove i odgonetne tko je i što je - glavni junak! Mirko. Tko je sad taj Mirko? Nije žirafa, nije noj, nije jež... tko je uopće taj Mirko? Mirko je, vjerujte, u velikoj nevolji. Njemu su, kako ćete vidjeti, puno prigovarali i on se sasvim izgubio, zaboravio je tko je on! I ne samo to, Mirko se silno razbolio!

Kako ćete mu pomoći? Čitanjem. Pažljivim čitanjem.
Ako pogodite tko je Mirko, spasit ćete ga od bolesti i silnih nedoumica.
Mirko, Mirko, tko je sad taj Mirko? Tko je, što je i otkuda dolazi...
Pa, vrijeme je za veliku pustolovinu. Okrenite prvu stranicu, riješite zagonetku!

ISBN
953-212-243-5
Uvez
tvrdi
Godina izdanja
2005
Broj stranica
158
Format
24 x 15 cm

Od istog autora

-10%UTOPLJENA U KAPLJICI VODEAntikvarijat
8,36  | 62,99 kn9,29  | 70,00 kn
Najniža cijena u zadnjih 30 dana:7,43  | 56,00 kn
MOJ TATA PLAVAC
10,49  | 79,00 kn
-10%KJEL, CRNA LABUD-PTICA
10,63  | 80,11 kn11,81  | 89,00 kn
Najniža cijena u zadnjih 30 dana:9,45  | 71,20 kn
EMA NEUSTRAŠIVA
11,93  | 89,90 kn
-10%PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA
11,29  | 85,08 kn12,54  | 94,50 kn
Najniža cijena u zadnjih 30 dana:10,03  | 75,60 kn