- Lista želja
- Prijava
- 0
Košarica Vaša košarica je prazna
- Naslovnica
- rječnici / gramatike / strani jezici
- rječnici
- RJEČNIK STILSKIH FIGURA
- alternativna područja
- arhitektura
- audio izdanja
- časopisi
- društvene znanosti
- ekonomija
- enciklopedije / leksikoni / priručnici
- erotika / seks
- hobistika
- humor
- knjige za djecu
- književnost
- lektira
- multimedijalna izdanja
- ostala izdanja
- poklon galerija
- politika
- pomorstvo
- popularna znanost
- povijest
- prirodne znanosti
- publicistika
- religija / mitologija
- rječnici / gramatike / strani jezici
- strane knjige
- stripovi
- tehnika / inženjerstvo / građevina
- turizam
- udžbenici
- udžbenici strukovnih škola i fakulteta
- umjetnost

O knjizi RJEČNIK STILSKIH FIGURA
Knjiga sadrži:
158 figura
iscrpne i pregledne natuknice (etimologija, određenje i povijest figure te prikaz njezina funkcioniranja u govoru i tekstu)
obilje komentiranih primjera iz književnosti, razgovornog, novinarskog i akademskog jezika, religijskih tekstova i usmene kulture, pravnog i političkog govorništva, reklame i grafita, slikarstva, fotografije i stripa, glazbe i filma
Živimo u vremenu neograničene komunikacije ograničena broja informacija. Nove tehnologije, opća demokratizacija, spektakularizacija i komercijalizacija društva, mediji i reklama iznova upućuju na važnost retorike koja teško shvativo predočava trenutačno razumljivom slikom. Ovaj rječnik nastoji što preglednije izložiti nauk o figurama, navesti što prikladnije i raznovrsnije primjere upotreba pojedine figure, naznačiti povijest njezina razvoja i mišljenja o njoj te opisati njezinu ulogu i učinke u recentnim govornim praksama. Ovisno o konkretnoj figuri navođeni su primjeri iz književnosti, govorništva, religijskih tekstova, usmene kulture, novinskog, publicističkog i akademskog diskurza, enigmatike, razgovornog jezika, žargona, grafita i reklame.
Uz to povremeno je ilustrirana figurativnost izvan prostora jezika – u vizualnim praksama (slikarstvu, skulpturi, fotografi ji, karikaturi, stripu), glazbi, geometriji, matematici i sl. U želji da se oblikuje što potpunija i iscrpnija informacija rječnička natuknica spaja leksikografski, raspravljački i interpretacijski stil.
Svaki je rječnik, kako je ustvrdio još Anatole France, „svemir poredan po abecedi”. Nikad čovjek ne zna kamo će ga odvesti, kako iznenaditi, gdje i čime nagraditi.