- Lista želja
- Prijava
- 0
Košarica Vaša košarica je prazna
- Naslovnica
- književnost
- SREST ĆEMO SE OPET, SESTRO MOJA
- alternativna područja
- arhitektura
- audio izdanja
- časopisi
- društvene znanosti
- ekonomija
- enciklopedije / leksikoni / priručnici
- erotika / seks
- hobistika
- humor
- knjige za djecu
- književnost
- lektira
- multimedijalna izdanja
- ostala izdanja
- poklon galerija
- politika
- pomorstvo
- popularna znanost
- povijest
- prirodne znanosti
- publicistika
- religija / mitologija
- rječnici / gramatike / strani jezici
- strane knjige
- stripovi
- tehnika / inženjerstvo / građevina
- turizam
- udžbenici
- udžbenici strukovnih škola i fakulteta
- umjetnost

SREST ĆEMO SE OPET, SESTRO MOJA
O knjizi SREST ĆEMO SE OPET, SESTRO MOJA
Susan Abulhawa, palestinska književnica i aktivistkinja za ljudska prava, svojim je prvim romanom Svitanja u Jeninu pokazala svijetu svoje spisateljsko umijeće. Roman je postao međunarodni bestseler i preveden je na više od 30 jezika, a njezin novi naslov opet nas vodi u područje, kako se čini, „vječnog rata“ i daje glas onima koje se često ne želi čuti.
Palestinka Nahr već se dugo, ni sama ne pamti koliko točno, nalazi u Kuvajtu u moderno, ali oskudno opremljenoj zatvorskoj samici u kojoj pojam vremena ne postoji. Ne sjeća se kada je posljednji put vidjela poznato lice, no povremeno dobiva posjetitelje – znatiželjne novinare koji pišu za zapadnjačke medije i pokušavaju od nje izvući dovoljno informacija za kakav sočni članak o palestinskoj izbjeglici koja je uhićena zbog sumnje na upletenost u zločin protiv države. Nahr odluči početi pisati svoju priču u nadi da će joj tekst pomoći da spoji niti vlastitog života u smislenu cjelinu s pomoću koje će si moći objasniti kako je dospjela u samicu zvanu Kocka.
Roman Srest ćemo se opet, sestro moja britkim i jasnim glasom progovara o prostoru (ne)slobode koji pripada onima bez doma, onima čije su duše vezane uz mjesta koja nikada nisu upoznali, što žive tek u sjećanjima prisilno protjeranih predaka. Kako i čime se mogu boriti oni kojima je oteto sve? Je li nada u bolje sutra dovoljno snažan temelj za izgradnju identiteta u tuđoj zemlji i koliko duboko moraju sezati korijeni grubo odsječenih stabala da bi se iz njih uspjele razviti nove mladice? Abulhawa i ovaj put propituje doslovne i figurativne granice te pokušava odgonetnuti koje je oružje najbolje u borbi protiv ovog bešćutnog svijeta.